TERAZ0°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Wygodniej i ekonomiczniej. Starostwo już w nowym budynku [ZDJĘCIA]

K.Rudzki
Krzysztof Rudzki wt., 18 października 2022 09:42
Od wtorku Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego znajduje się już w nowej siedzibie przy ul. Dąbrowskiego 12. W tym obiekcie swoją siedzibę mają już także Zarząd Dróg Powiatowych oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Tym samym Starostwo opuściło wysłużony budynek przy Al. 3 Maja.

Nowy budynek otwarto o godz. 7:30. Pierwszych interesantów witał starosta Piotr Wojtysiak, który wręczał także drobne upominki. Jak podkreślał starosta, przeprowadzka to przede wszystkim rozwiązanie ekonomiczniejsze. Obecny budynek jest trzy razy mniejszy od tego, w którym urzędnicy przyjmowali do tej pory.  

Postanowiliśmy zakupić i wyremontować ten budynek, aby zmniejszyć koszty administracyjne. Budynek przy Al. 3 Maja wykonany był jeszcze w technologii metalowej, na dożynki centralne. Był on bardzo energochłonny. Same koszty energii elektrycznej i cieplnej między jednym a drugim budynkiem, to jest oszczędność 50 procent - wyliczał starosta Wojtysiak. 

Interesanci chwalili nowy budynek i warunki tam panujące. Najwięcej zmartwień dotyczy parkingu, ale ta sprawa ma być wkrótce także załatwiona. 

Czekamy na oddanie do użytku Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Tam będzie bezpłatny parking dla klientów wydziału komunikacji. System parkingowy będzie obsługiwany przez bilety z systemu kolejkowego w wydziale komunikacji - podkreślał starosta. 

Przeprowadzka oznacza, że do historii przechodzi tzw. blaszak, czyli budynek przy Al. 3 Maja 33. Cały teren ma zostać sprzedany. 

W budżecie założyliśmy, że kwota ze sprzedaży budynku przy al. 3 Maja powinna sfinansować koszt zakupu i adaptacji obiektu przy ul. Dąbrowskiego. A my będziemy mieć oszczędności w kosztach bieżących - mówił Piotr Wojtysiak.  

 

Podsumowanie

    Komentarze 30

    reklama

    Dla Ciebie

    0°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio